Az aikidót 1993-ban Dúzs Miklósnál kezdi Magyarországon. Hamarosan Szabó Balázs tanítványa lesz. A Magyarországi Kobayashi Dojok Egyesületének alapító tagja, éveken át titkára.
1999-ben három hónapot, 2001-ben félévet tölt ucsidesiként (bentlakó tanítványként) a tókiói központú Kobajasi Dódzsóban, ahol Kobajasi Jaszuo sihan (8. dan) oktatásában részesült.
2001-ben, a tokiói Honbu dódzsóban megszerzi az aikikai 2. dan fokozatot.
2003-ban kilép a Magyarországi Kobayashi Dojok Egyesületéből, és többedmagával létrehozza a Keiko Harcművészeti Alapítványt.
Ettől az évtől, egy különleges, japán harcművésszel való találkozása nyomán gyakorlását átalakítja, a fókuszba a bujutsu szemléletű edzést és az aiki kutatását helyezi. A helyes testtartás kialakításával helyes struktúra felépítésére törekszik, a mozgásban a könnyedséget, ám a valós erőt és működőképességet keresi. 2003-tól gyakorolja a Katori Sintó Rjú kardvívást is.
2009 és 2012 önállóan dolgozik. 2013-ban nemzetközileg is hivatalosságot nyer: iskolájával tagjává válik a nemzetközi AUNKAI és KATORI SHINTO RYÚ szervezeteknek.
2017-ben létrehozza saját rendszerét, az FMT-t (Free Moving Technique), és ezzel együtt az FMT Harcművészetet.
Az ELTE Bölcsészettudományi karán végzett magyar-történelem szakon.
Családos, két gyermeke van: a 2007-ben született Zoárd, és a 2009-ben napvilágot látott Zille. Sok időt tölt velük, de még többet szeretne:)
Harcművészeti rendszerének elméleti és spirituális oldalát az Alexander-technika és Eckhart Tolle mester támogatja.
2001-ben kezdett el aikidózni Somogyvári Szabolcsnál Budapesten, a Kobayashi Dódzsók Egyesületében.
2003-ban fenntartás nélkül követte Szabolcsot, aki Haszegava szenszei aiki tanításai alapján, teljesen új megközelítésből ismertette mind a pusztakezes, mind a fegyveres technikákat. Gyakorlása elismeréseként barna, majd 2008-ban fekete övet kötött.
2011-ben Ajkára költözik, majd Ajkarendeken építkezik, azóta ott él feleségével, Ritával és Dani, Peti fiaival.
Az építkezés alatt teljesen elszakadt a KEIKO Akadémiától, ám 2013 szeptemberében visszatért. Szerencsés volt az időzítés, mert pont ebben az időben vette fel Szabolcs a kapcsolatot Akuzawa és Sugawara senseiekkel, akiknek köszönhetően egy magasabb dimenzióba helyeződhetett a tanulás. Azóta heti rendszerességgel jár gyakorolni az angyalföldi akadémiára.
Büszke vagyok rá, hogy az egyik legrégebbi, még aktív tanítványa vagyok Szabolcsnak.
2000-ben végezett építészként a BME Építészmérnöki karán. Öko-építészként környezettudatos házak tervezésével, szakértésével, modern vályog építési technikák kutatásával, terjesztésével foglalkozik. Ezek mellett külsősként a Graphisoft építészeti szoftvergyártó cégnél is dolgozik.
A Semmelweis Egyetem Testnevelés és Sporttudományi karán végzett 1990-ben testnevelő tanár, edző szakon.
Az aikidóval 1998-ban került kapcsolatba. Somogyvári Szabolcsnál kezdett gyakorolni, később mellette edzősködni.
Harmadik gyermeke születését követően, öt év kihagyás után visszatér a gyakorlóterembe.
2012 októbere óta oktatja a mini csoportot (5-6 éveseket), 2014-től az aprókat (4 évesek).
2013-ban kezdi el katori shinto ryu gyakorlását a Keiko Akadémián, és az elsők között csatlakozik Sugawara Tetsutaka sensei nemzetközi katori iskolájához. A japán mester által tartott szemináriumokon több alkalommal is részt vett, rendszeres gyakorlással és a mozdulatok értelmezésével törekszik a harcművészeti tudásának mélyítésére. A katori ősi technikája mindig új felfedezéseket biztosít számára a tudatosság, koncentráció és testhasználat terén. 2016 nyarától segédoktatói feladatot is ellát az Akadémián, hogy gyakorlási lehetőség biztosítása mellett legjobb tudása szerint támogassa a katori iránt érdeklődőket.
Boldog házasságban él, van egy 2 éves kisfia is. Fontos számára, hogy minél több időt töltsön a családjával.
Foglalkozása során okleveles gépészmérnökként tervezői és csoportkoordinációs munkát végez, illetve új technológiák kidolgozásával, kutatásfejlesztéssel foglalkozik.