A tollaslabda a világ leggyorsabb ütővel játszott sportja, amelyben a labda akár 320 kilométeres óránkénti sebességgel is száguldhat. A legjobb minőségű és leggyorsabb labdákat a libák bal szárnyának tollaiból és parafából készítik. A játékszerek 16 tollból állnak, tömegük 4,74 és 5,5 gramm között lehet. Az ütők általában 70-95 gramm tömegűek húrok nélkül. A világ legjobb minőségű húrjait sokáig macskák gyomorbarázdáiból készítették, egyes játékosok még ma is ilyet használnak, habár mára a szintetikus húrok sokkal elterjedtebbek.
A Föld első tollaslabdás egyesületét 1877-ben Angliában alapították, ez volt a The Bath Badminton Club, népszerűségét tekintve pedig azóta is töretlenül fejlődik a sport. Nézőszámot tekintve mára a világ egyik legnépszerűbb sportja, hiszen több mint másfélmilliárd ember követi a tévében az eseményeket.
A világ legnagyobb tollaslabdája 2500 kilogrammos, az amerikai Kansas Városi Múzeum kertjében található, és majdnem 5,5 méter magas, 48-szorosa egy szabványos labdának.
Habár mára a tollaslabda világszerte népszerű, a nemzetközi szövetség által szervezett versenyek több mint kétharmadát Indonézia és Kína nyeri. Az ázsiai dominancia ebben a sportban nem kérdés, ennek ékes bizonyítéka, hogy a Thomas-kupát 1848-as megalapítása óta mindössze három ország csapata nyerte: Kína, Indonézia és Malajzia. A nemzetközi szövetségnek ettől függetlenül 150 nemzet a tagja.
Minden idők leghosszabb profi tollaslabda-mérkőzése 161 percig tartott, Japánban játszották 2016-ban női páros számban és indonéz győzelemmel ért véget. A legrövidebb meccset 1996-ban játszották, és ehhez képest mindössze hat percet vett igénybe: a koreai Ra Kjung-min az angol Julia Mann felett aratott győzelmet.
Kínában ma is játsszák a tollaslabda egy változatát, amelyben nem használnak ütőket. A játékosok a hosszú tollakkal felszerelt labdát lábbal kell a hálón átjuttatniuk anélkül, hogy saját térfelükön az földet érne. E játék neve Ti cian-ji: