Bemutatkozás
Carvalho Adilson vagyok 1985-ben születtem Brazíliában, Paraná megyében, Pato Branco városában. Szüleim Pato Branco melletti farmjukon mezőgazdálkodással foglalkoznak.
Focizni az általános iskolában kezdtem, a tanárnőnk által készített, papírral kitömött “zokni-labdával”. Már ekkor éreztem, hogy ez a kialakuló kötődés köztem és a futball közt nagy dolgokhoz fog vezetni – ez lett az életem.
10 évesen már tagja voltam egy focisulinak, majd a Pato Baranco-i sportklub vett a szárnyai alá. Három évvel később a Gremio, majd a Louveira MT és a Cruzeiro MG klubok tagja lettem.
17 évesen a Torino FC-hez csatlakozva hat hónapot fociztam Olaszországban, majd visszatértem Brazíliába, hogy továbbtanuljak és segítsek szüleimnek a vállalkozásukban.
2004-ben kaptam egy lehetőséget, hogy Európában futballozzak – egy menedzser választott ki, hogy a Lombard FC Haladás csapatában játsszak.
Ezt követően így alakult magyarországi karrierem:
2007-től 2011-ig a Gödöllői Futsal Klub, a Siketek Sport Klubja, a Budakeszi Sport Club, a Gödöllői Sport Klub, a Tamási Futball Club, a Felsőpakony Sportkör, a Ceglédi Vasutas Sportegyesület és a Szolnoki MÁV Footbal Club tagja voltam és idáig összesen 66 mérkőzésen vettem részt. Majd a Nagytétényi SE védekező középpályása voltam.
Több mint két éve büszkélkedhetem azzal, hogy egyre több gyereknek adhatom át az általam fontosnak tartott értékeket, a sport szeretetét.
2011-től kezdve a Budai XI SE utánpótlás csapatát képeztem, majd 2012 márciusától saját fociakadémiámat, a Carvalho Academia de futebol-t is megalapítottam, azzal a céllal, hogy a brazil és magyar mentalitást közelebb hozzam egymáshoz, és a gyerekek jó hangulatú, felszabadult edzéseken vehessenek részt. Ezzel minél több lehetőséget adhassak az önmegvalósításra minden sportkedvelő gyereknek és felnőttnek. Eközben külön hangsúlyt helyezek a kultúrák közti átjárhatóságra, az összhang megteremtésére – mindezt nemcsak a sport, hanem a zene és a tánc bevonásával. 2013 szeptembere óta a budapesti Fürkész óvoda 30 gyermekének tartok magánedzést heti két alkalommal. Mivel az óvodának nincs arra alkalmas tornaterme, ezért kisbusszal szállítjuk a gyermekeket a BME Sportközpontba.
A sportegyesület beindítása mellett 2013. augusztustól felkértek, hogy az első megalakuló magyarországi Máltai Szeretetszolgálat Sportegyesület munkáját segítsem edzői tevékenységemmel. Ennek keretében 30 halmozottan hátrányos helyzetű 17-21 éves korú fiatal kezdte meg az edzéseket, akik mára NB II-es futsal bajnokságokon vesznek részt. Alapvető szocializációs hiányosságokkal rendelkeznek. Fejlődésnek számít, hogy a 8. osztályt már mindenki sikeresen elvégezte. Néhányan megkezdték középiskolai tanulmányaikat. A legtöbben korán családot alapítottak. A telepen egy 18 éves fiúnak általában már felnőtt férfi szerepek tulajdonítanak, függetlenül a családfenntartói szerep meglététől. Bejelentett aktív munkaviszonnyal kevesen rendelkeznek, de közmunka programban lehetőség szerint részt vesznek, illetve alkalmi munkát vállalnak. A célkitűzések között szerepel ezen hátrányok leküzdése.
Konkrét célkitűzések
A Carvalho Labdarúgó Akadémia Sportegyesület általános célja, hogy az eddig működtetett akadémia programját professzionális labdarúgó egyesületté fejlessze az alternatív, egyéni igényekre épülő technikák, stratégiák és megfelelő szakemberek alkalmazásával.
Véleményünk szerint a futball a gyerekek számára élményt kell, hogy nyújtson miközben azon kompetenciáikat fejleszti, amely segíti őket a társadalmi szocializálódásban is. Egyesületünkben nagy hangsúlyt fektetünk a gyerekek társadalmi hátrányainak enyhítésére, a sportolás lehetőségét minden gyermek részére hozzáférhetővé kívánjuk tenni. A futball eszközként használható az előítéletek, társadalmi hátrányok leküzdésére.
A program fő célkitűzései ezek alapján a következők:
- A gyerekek társadalmi hátrányainak enyhítése anyagi helyzettől függetlenül,
- Utánpótlás képzése,
- Az edzések alatt megismerkedhetnek a portugál és angol nyelvvel,
- Magyarországon megalkotott és tesztelt új edzésmódszer alkalmazása,
- Életkornak megfelelő általános és speciális készségfejlesztés,
- Hasznos szabadidős foglalkozások szervezése,
- Labdaérzék –, finom koordináció-, és dinamikus mozgás fejlesztése,
- Egészséges életre, mozgás szeretetére való nevelés.
Az elmúlt néhány évtizedben a játék irama rendkívül felgyorsult, bonyolultabb taktikai elemekkel bővült, kevesebb idő maradt a játékosoknak, hogy döntéseket hozzanak és azokat kivitelezzék, így a pontos, gyors technikára még nagyobb szükség van. A 30-40 évvel ezelőtti labdarúgókhoz viszonyítva a mai játékosok kondíciójuk és taktikai felkészültségük jelentősen fejlődött, viszont úgy vélem, hogy a technikai tudásuk, azon belül is a labdával való bánásmódjuk ezekkel a képességekkel nem egyenes arányban nőtt. Pedig a taktika kivitelezéséhez feltétlenül szükség van magas szintű technikai tudásra. E képesség elsajátítása egy folyamatot jelent a labdarúgó számára, amely a 17-18 éves korra relatívan maximális állapothoz közelinek kell lennie! Ezért a technikai/labdás technikai edzést gyermekkorban hozzá értő szakemberekkel meg kell kezdeni az életkornak megfelelő általános és speciális Képességfejlesztő foglalkozásokon.
Magyarországon megalkotott és sikeresen tesztelt új edzésmódszer segítségével fejlődik a láb labdaérzéke, finom koordináció és a dinamikus mozgás. Cél a labdás technikai tudás közel készség szintűvé fejlesztése, hogy a labdarúgó koncentrációjának nagyobb területét tudja a játék egyéb részeire irányítani. Ebben nyújtja a legnagyobb segítséget az újszerű láb labdaérzék fejlesztése. A gyakorlatok minden alkalommal bemutatásra kerülnek az edző által, így a vizualitás nagyban megkönnyíti a gyermek tanulását.
A futball a gyerekek számára olyan kompetenciákat és élményeket adjon, melyek segítik őket a természetes társadalmi szocializációban, megelőzve ezzel, hogy az oktatási -nevelési intézményekben és az élet más területein társadalmi helyzetükből fakadó kudarcok érjék őket.
A labdarúgás (e körben az ún. Alakzatépítő-bontó játékszervezésen alapuló “brazil stílusú” labdarúgás) magas szintű szervezett, intézményes jellegű, elméleti és gyakorlati oktatása, illetve a sportág fejlesztése érdekében a labdarúgással foglalkozó elismert elméleti és gyakorlati szakemberek részére rendszeres, szervezett keretek között megvalósuló szakmai tudományos eszmecsere biztosítása.
Kiket Várunk?
Fiúkat és lányokat.
Előfeltétel a jelentkezéshez
Jelentkezni a carvalho.academia.de.futebol@gmail.com e-mail címen és a 06-70/203-1040-es telefonszámony lehet !!!!
Kapcsolat
Cím: 1117 Budapest, Bogdánfy u. 12
Telefonszám: +36702032040
E-mail cím: carvalho.academia.de.futebol@gmail.com