1979-ben születtem. 9 éves koromtól kezdtem el harcművészetekkel foglalkozni nem kisebb céllal, mint hogy világbajnok legyek. Karate és egyéb stílusok után 1994-től kezdtem a Shaolin Kung-fu tanulását. Középiskolai tanulmányaim alatt már biztos voltam abban, hogy ez lesz az életem. Kerestem a megmérettetési lehetőségeket itthoni és nemzetközi versenyeken egyaránt. Küzdelemben többféle rendszerben is sikeresen tettem magam próbára,- box, utcai harc, thai-box. Mindent az edzés alá rendeltem, naponta minimum két edzéssel az életem részévé vált, versenyidőszakban akár 3-4 edzésre is emeltem a gyakorlások számát. 1997-ben nyitottam meg első iskolámat lakhelyemen Emődön, és elkezdtem a Shaolin oktatását is. 1999-ben elérve gyermekkori álmomat full contact küzdelemben is világbajnok lettem. Még ebben az évben Shi Wan Heng mester a Shaolin templom egyik nagymestere felavatott és a Shi Yan Li nevet kaptam, így lettem a 34. generációja a Shaolin rendszernek. 2003-ban tanítványaimmal megalapítottam egyesületünket. 2001-től a kung-fu mellett a taiji-val is elkezdtem foglakozni. Nagy megtiszteltetés volt számomra, hogy 2004-ben meghívtak oktatni Kína Yang Xin nevű egymillió fő lakosú kisváros egyetlen Kung-fu iskolájába, ahol másfél hónapot töltöttem. A magyar kung-fu szakszövetség felkérésére 4 évet vezettem a szervezet versenybizottságát. Az aktív versenyzések után az oktatás mellett a saját egyéni fejlődésem maradt a középpontban, de a harci technikák és a chi-kung (belső erős) gyakorlatok mellett elkezdtem a gyógyászat – shiatsu- és az elmélyülés, meditáció különböző formáival foglalkozni.
Hogy haladjuk meg azt, aki/ami gondolkodik bennünk? Mennyire látunk rá működésünk, gondolkodásunk valódi okára?
"Mint minden gyerek, én is kipróbáltam néhány sportágat, többek között vízilabdázást, kenuzást, atlétikát, míg eljutottam a küzdősportok világába. Az első ilyen jellegű kísérletem még Papp Laci bácsi keze alatt az ökölvívás volt, ami megalapozta a küzdősportos érdeklődésemet. Néhány év cselgáncs következett, ezután az élet kissé másfelé sodort. Pár év elteltével 1999-ben az élet az utamba sodort egy rendkívüli embert, aki a mai napig a mesterem, barátom, testvérem, aki az akkor elég zűrzavaros életemben megismertetett a shaolin kung-fuval, ami rendszert és megnyugvást hozott az életembe. Sikerült némi rálátást szereznem eme harcművészeti stílus szépségeire. A tradicionális formagyakorlatokban meglátni a mozdulatok szépségét, átérezni annak belső értékét, fegyelmét. A stílus részeként megismerkedtem a sanda – kínai küzdelmi rendszer- alapjaival is, ami a mai napig a szívem csücske. Gyakorolni nem tudok senki helyett és nem is szeretnék, de segíthetek benne, mivel tanárként ezeket az érzéseket, technikai alapokat igyekszem továbbadni. Tisztelet, fegyelem és (ön) kontroll!"
2000-ben kezdtem el a taiji-t gyakorolni a kerepesi Shaolin templomban, és azonnal megfogott. Azzal, hogy soha nem lehet megtanulni, mindig van új mozdulat, új forma, pedig akkor még nem is igazán láttam át, mi is valójában ez a mozgásforma. Indiai néptáncokat tanultam már évek óta, valamint párbajtőröztem, és valamilyen más típusú mozgást kerestem. A testvérem akkoriban shaolin kung fut tanult, Ő beszélt rá, hogy próbáljam ki a taiji-t.
Végül Duan Zhi Chao mester érkezésekor, 2002-ben többekkel együtt megismerkedhettünk a taijival, mint harcművészettel, és ez meghatározó lett abban, hogy folytassam a mai napig.
2002-től folyamatosan versenyeztem, több országos bajnokságot nyertem tradícionális illetve modern kategóriákban, több nemzetközi versenyen is részt vettem.
Tanári vizsgát 2003-ban tettem, az első önálló iskolát 2006-ban nyitottam, azóta folyamatosan tanítok.
Volt szerencsém Kínában eltölteni egy kis időt és ott tanultam főleg pa kua-t Gao Ji-Wu nagymestertől és chen stílust Chen Yu nagymestertől, valamint Chen Hui-Ying és Chen Xiang mesterektől.
Az egészségügyet részben elhagyva a természetgyógyászatot, azon belül az alternatív mozgás- és masszázsterápiát, pontosabban a kínai gyógyászatot választottam. E mellett érdekelnek más keleti gyógyászati ágak is, néhány hétig az ayurvédikus gyógyászatot és az orvosi jógát tanulmányozhattam Dél-Indiában, ami szintén meghatározó volt számomra.
Az edzéseken ezeknek megfelelően változatos módon próbálom megismertetni mindenkivel a taiji és a qigong technikáit, különböző gyakorlási módszereit.