Az önmagában nem is kérdés, hogy szükség van-e sportegyesületekre, hiszen tény, hogy nélkülük nagyon nehezen tudnának egyről a kettőre jutni mindazok, akik komolyabban kívánják venni a sportot (jelentsen ez bár rendszerességet, vagy későbbi szintfejlődést).
Nézzünk meg 4 olyan indokot, amelyek egyaránt azt mutatják, hogy sportegyesületek nélkül egész egyszerűen elképzelhetetlen a szervezett sportolás., illetve amelyek egyértelművé teszik, hogy nagy szükség van egy olyan weboldalra, ami összefogja az ország lehetőleg valamennyi hasonló, akár a lehető legkisebb intézményét is.
Lehetőség a kezdésre
Nagyon fontos, hogy belássuk: az egyéni sportoláshoz és a hobbihoz is kell a lelkesítő és segítő közeg. Amíg valaki egymagában elhatározza, hogy mondjuk focizni szeretne, de nem igazán tud maga mellé gyűjteni még tíz embert, addig egy labdarúgó egyesülethez való belépéssel ezt a problémát máris kiküszöbölheti. És az sem baj, ha kezdő.
Egyedül nem megy
Alig akad olyan sport, amit bárki is hatékonyan tudna űzni az első lépésektől egészen az önálló, helyesen végzett gyakorlatokig. Ezért jó, ha csoportosan sportolunk, s tesszük mindezt olyan szakértő felügyelete mellett, aki ért az adott sportághoz (és persze a szervezéshez is).
Élményfaktor
Majdnem teljesen mindegy, hogy az ember mit csinál, igaznak bizonyul: ha vannak hozzá társak, minden tevékenység izgalmasabb, és lehetőség van egymás fejlesztésére és lelkesítésére. És persze nagyon lényeges a sportszellem életben tartása is.
Lehetőség a folytatásra
Ha valakinek jól megy a sport (ez főleg gyerekekre igaz), az még önmagában nem jelenti, hogy mindez elegendő volna a továbblépéshez. Ahhoz, hogy esetleg egy komolyabb csapathoz igazoljanak egy sportolót, mindenképpen meg kell mutatni, hogy mit tud, aki valóban jobban teljesít az átlagnál.
Már a legkisebb bajnokságok is nagy karriereket indíthatnak meg, hiszen a sportmenedzserek tökéletesen tisztában vannak vele, hogy hol kell keresgélni az új tehetségek után.