Az október végi budapesti birkózó-világbajnokságon a magyarok egy arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel az összesített éremtáblázaton a hatodik helyen zártak. Nem csak a szép eredmények miatt fontos, ha sikereknek örülhetünk egy hazai rendezésű versenyen.
Szépen helyt álltak a magyar versenyzők a budapesti birkózó-világbajnokságon. Az induló szakágak közül a szakemberek a kötöttfogáshoz fűzték a legtöbb reményt, ez is be is jött. Vegyük sorra a magyar versenyzők eredményeit, akik az összesített éremtáblázaton a hatodik helyen zártak.
Csillog az arany és a bronz is
Az első magyar érmet egy női versenyző, az 57 kilogrammos Barka Emese szerezte – szépen csillogó bronz került a nyakába. Ez volt 2013 és 2016 után már a harmadik ilyen színű medálja. Barka az egész világbajnokság alatt remekül versenyzett, az elődöntőben azonban kikapott bolgár ellenfelétől. A rendkívüli csalódottság után a bronzmeccsen elképesztő fölénnyel, 6-0-ra győzte le román sporttársát.
Barka Emese érme után a férfiakon volt a magyar szurkolók szeme a Papp László Sportarénában. A 82 kilogrammos Bácsi Péter kissé döcögősen kezdett, de aztán óriási sikert aratott kötöttfogásban. Az elődöntőben és a döntőben is klasszis teljesítményt nyújtott. A fináléban 0-3-as állásról saját bevallása szerint magát is meglepve kerekedett felül török ellenfelén. Bácsinak ez a második világbajnoki címe, az elsőt 2014-ben szerezte. Kétszer pedig Európát utasította maga mögé, 2008-ban és 2014-ben is.
Két ezüst, ami majdnem arany
A 72 kilogrammos Korpási Bálint is kiválóan szerepelt, valamennyi meccsén nagyszerűen birkózott, a fináléban azonban egyetlen pillanatra kihagyott, így a német Frank Stäbler megvédte címét, a végeredmény 2-1 lett. Korpásiban benne volt a siker lehetősége, hiszen 2017-ben Európa-bajnokságot nyert, 2015-ben az Európa Játékokon ezüstérmet szerzett.
Kevés hiányzott az aranyéremhez a 77 kilogrammos Lőrincz Tamásnak. Ez a súlycsoport olimpiai szám is, 2012-ben a magyar sportoló ezüstérmes lett a londoni játékokon. A második helyet szerezte meg Budapesten is, nem sikerült bosszút állnia az orosz Alekszandr Csekirkinnen, akitől a tavalyi világbajnokságon az elődöntőben kapott ki.
A szabadfogású birkózóink közül senki sem állhatott a dobogóra, a tíz versenyző összesen három győzelmet aratott.
Az érmek valódi hatása a Gyeresportolni.hu szerint
Minden hazai rendezésű világversenynek óriási marketingereje van. Érezhető volt ez a tavalyi vizes világbajnokság alatt és után, de nagy hatása lehet a tervezett atlétikai vb-nek is. Ezek a versenyek turistákat, befektetőket, egyéb érdeklődőket hozhatnak az országba. Minden hasonló esemény igazi értéke azonban az, hogy megnő az adott sportág edzéseire beiratkozó gyerekek száma. A felnőtteknek és gyerekeknek is azt üzeni, hogy mozogni jó, és induljon mindenki azonnal sportolni. A valódi és legfontosabb hatása egy ilyen rendezvénynek bizony ez.